Naše svíčky aneb cesta za kvalitou

Rozhodnutí zařadit svíčky do Yogana repertoáru přišlo znenadání, ale hned s jasnou vizí – a to vytvářet svíčky co nejkvalitnější, z bezpečných ingrediencí i vůní, ale s ohledem na zdraví člověka i planety. Jako nejlepší variantu jsme nakonec a po několika měsících zkoumání vyhodnotili sójový vosk v kombinaci s certifikovanými vonnými oleji, které vůni uvolňují bezpečně a rovnoměrně během hoření.

Sójový vosk je pro své vlastnosti aktuálně velmi oblíbený, a není se čemu divit. Nejen, že je jeho výroba ekologičtější než u klasického palmového vosku, také je hoření sójových svíček šetrnější k prostoru a všem jeho obyvatelům. Sójový vosk při hoření knotu v podstatě vůbec neuvolňuje škodliviny, které se musí pravidelně větrat, a zároveň ubývá mnohem pomaleji. Svíčka tak hoří zdravěji a zároveň delší dobu. Win win. Výhody sójových svíček ani tady ale nekončí – jsou veganské, rozložitelné a neobsahují pesticidy ani herbicidy.

Kvalitní přírodní sójový vosk doplňujeme bavlněným knotem, který při dobré péči zaručuje tiché a bezproblémové hoření.

Od podzimu 2022 naše svíčky zdobí vůně vonných olejů s certifikací IFRA, které jsou vhodné pro využití i při vyšších teplotách, které při hoření svíček nutně přichází. Od směsí esenciálních olejů jsme upustili záměrně a z několika důvodů, především však kvůli bezpečnosti a smyslu využívání přírodních esencí ve spojení s vysokými teplotami při hoření. Zkrátka a jednoduše – kvalitní vonné esence pochází především také z přírodních zdrojů, jsou ale certifikované nejen pro výrobu parfémů, ale právě i svíček a vonných vosků.

Snaha o udržitelné produkty ani tady nekončí – volíme skleněné obaly s bambusovými víčky, které se dají kreativně využít i po vyhoření svíčky. Fantazii se tady meze nekladou – sklenička se může stát nádobou na koření, kancelářské svorky nebo třeba malým květináčem.

Naše svíčky, stejně jako všechny další produkty, jsou pro nás mnohem víc než jen věci v nabídce. Věnujeme jim spoustu péče a pozornosti. Tak, aby v našich očích byly dokonalé po stránce estetické, praktické, ale taky ekologické. Speciální pozornost věnujeme taky balení, tak aby vám s balíčkem přišel i malý milý zážitek při rozbalování. A samozřejmě s ohledem na možnost recyklace veškerých obalů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.