Úplňkové tipy

Čeká nás červencový úplněk, a tak mě napadlo dát dohromady pár tipů pro dny kolem úplňku.

Informací o tom, co při úplňku dělat a nedělat, najdete všude spoustu – ať už vychází z jógy, pohanských zvyků nebo různých duchovních směrů.

Já jsem si zvykla dodržovat pár maličkostí, které mi vyhovují a se kterými se cítím dobře. Ale pozor, ne vždy to vyjde! A to je úplně v pořádku. Dřív pro mě bylo porušení „pravidel“ při úplňku nemyslitelný, teď už ale nechci jet v extrémech a každý měsíc volím jen to, co se mi aktuálně zdá jako dobrý nápad.

Takže prosím, jako vždycky, poslouchat svoje vlastní potřeby je mnohem víc, než striktně dodržovat někde napsaná pravidla.

Úplněk má vliv většinou zhruba den nebo dva před vrcholem úplňku a stejně tak i po něm, takže si můžeme dopřávat i takto před nebo po konkrétním úplňkovém datu. 

Úplňkové tipy aneb co můžeme zařadit

  • Hodně vody. Hydratace je při úplňku důležitá, přináší totiž čas očisty těla i duše a k tomu je dostatek vody vždy důležitý.
  • Méně kávy a alkoholu. Když to jde, tak úplně vynechejme, nebo snižme množství, pomůžeme zase k přirozenému očistnému procesu.
  • Odpočinek. Úplněk není doba pro velké výkony, fajn je vynechat i dynamickou jógu a dopřát si jen relaxaci nebo meditaci (například náš on-line kurz Jógou k odpočinku & harmonii je k tomu jako stvořený). Jógový odpočinek při úplňku vychází z tradičního jógového přístupu, možná už jste se s tím tedy setkali.
  • Očista prostoru. Úklid, vykuřování, větší větrání, ideální výměna vzduchu a prostoru doma i všude jinde.
  • Odlehčení stravy. Nic dramatického, samozřejmě, pokud máte rádi půsty, můžete si ho dopřát, pro mě ale půsty nejsou, a tak si jen, když to jde, vyberu odlehčenější stravu a třeba méně sladkého.
  • Pohoda. Během úplňku jsme často unavenější a bez energie, proto je fajn odložit velké úkoly a rozhodování na jiné dny, kdy se nebudeme cítit jako praštění palicí.

Jak jsem psala, toho, co bysme o úplňku mohli nebo měli, je spoustu. Ale myslím, že není potřeba se někam tlačit a hrotit – aneb vše pro psychickou pohodu!

Máte nějaké své úplňkové rituály nebo zvyky, nebo to moc neřešíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.